PC шупливи Мрежа одбор / Лист производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  PC шупливи Мрежа одбор / Лист производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  PC шупливи лист Мрежа производствена линија

  1. За PC шупливи Мрежа лист машина:

  Оваа производна линија се користи за производство на PC шупливи мрежа лист линија. PC готовиот лист ширина 1220-2100mm, дебелина: 2-25mm.

  Главните машини за производство на линија:

   Екструдер: специјален тип на одводното дизајн, напредни Саладин систем за контрола на температурата за да се обезбеди дека пластичните звук и стабилност висок принос во пластика истиснување.

   Екран менувач: опционални хидраулична брза менувач уред, така што процесот на менување на мрежата брзо и ефикасно; дуплекс и специјални запечатување структура, и да се обезбеди стабилност на мрежни уреди.

   Мувла: мувла направени од висок квалитет од легура на челик со висока активност на уредот за пригушување, па дистрибуција на материјал проток на притисокот коцката е подеднакво; горните и долните усни умре е на диференцијални регулатива, обезбедува униформа дебелина од врвот до дното.

    Вакуум формирање држач: формирање на систем со брза размена на топлина системот за ладење, како и со вакуум систем, ефективна нестабилни, секвенцијална дистрибуција за да се гарантира точност на обликот на лист половина.

  Вакуум систем се состои од два независни под-структура, секој потсистем опремени со фиксен број на три јамка вакуум линии, секој носи фиксна циклус и на вакуум систем-уред и вакуум систем дисплеј, со што на површината на унифицирани вакуум плоча и стабилно .

  2. Главните технички параметри.

  Модел на екструдер PC SJ-120/36 SJ-45/30 PC SJ-100/36 SJ-45/30
  Моќта на главниот мотор 185KW / 22KW 132KW / 18.5KW
  ширина на производот 1600-2100mm 1300-1600mm
  дебелина на производот 2-25mm 2-20mm

  3. Примена на PC шупливи Мрежа плочи

  * PC шупливи лист се користи нашироко како сонцето доказ тавани од зграда, сала, пазарот, стадион, рекреативен центар и јавни објекти; Времето фрли на автобуската станица, викендичка, и коридорот на дневна сала; Безбедно сонце доказ тавани од аеродромот и фабрики, velarium на модернизирани земјоделието, сточарството индустрија и затворен базени; бучава бариера на висока начин и покачена патишта во градовите, реклама билбордот, осветлување кутија и изложба декорација; преграден ѕид помеѓу канцеларија и дневната соба, и помеѓу бања и тоалет.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !