PE, PP, PS, ABS лист и Одборот производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  PE, PP, PS, ABS лист и Одборот производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. За машина

  Оваа машина има предности на тесни, машина структура добри наведете и завртката и барел сите се направени во нитрид од легиран челик, може да се направи материјал пластификатор еднакви и имаат висока моќност и долго користење.

  * На завртката е дизајниран од посебен мешање функција и висока пластифицирање капацитет.
  * Специјални дизајнирана Т-тип мувла гарантира прецизна контрола на дебелината на одборот.
  * Точна контрола на температурата (± 1 ℃) може прецизно да го контролира процесот пластифицирање, дебелина и мазност на табла.
  * Календар три ролери донесува хоризонтална, вертикална или 45 ° тип навалување инсталација, со горе-долу режим дигање.
  * Дебелината на одборот е контролирана од страна на завртката и со притискање ролери во две насоки.
  * Посебен систем за контрола на температурата ролери може прецизно да се контрола на температурата притискање ролери да се обезбеди дури и дебелина.
  * Машина за сечење може да се намали на листот со точна должина и квантитет.
  * Уредот за ликвидација користи голем вртежен момент моторот, слободно може да се регулира брзината на ликвидација и напнатост.
  * На автоматски метар борбата против уредот може да пред-собата на должината на производот.

  Технички параметри:

  екструдер SJ65-SJ150
  лист слој Еден слој или мулти-слој на состојба
  ширина одбор 400-2000mm
  одбор дебелина 0.2-2.5mm
  Макс. капацитет истиснување 30-500kg / h
  брзина линија за производство 15m / min

  2. карактеристики лист на производот и апликација:
  Листот е еден слој или мулти-слој во согласност со барањата на клиентите. Листот е дури и дебелина, површината е мазна и рамна, листот може да се направи на различни дизајни.

  Чаршафите се користат главно за термоформоване машина или шприц машина за производство на пакети кутија и контејнери за храна, млеко, лекови, месо, козметика, итн

  1-150HG51A15641-150HG516291-150HG51641E51-150HG516463E

  1-150HG51A5453


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !