ПММА, компјутер, ПЕТ лист / одбор производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  ПММА, компјутер, ПЕТ лист / одбор производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПЕТ, ПММА лист / одбор производствена линија

  1. машина настава на ПЕТ, ПММА лист производствена линија:

  транспарентен лист линија за производство на ПЕТ е специјално дизајниран за APET, ПЕТ еден или мулти-слој листови, исто така може да се произведе PS, ПП, ЈП лист кога по промена во однос на некои делови, тоа е мулти-функционални производна линија.

  ПММА транспарентен лист линија е специјализирана во производство на ПММА солидна состојба и врежана на состојба. дебелина на производи се разликуваат од 0.8-10mm, и Макс ширина до 2100mm.

  2. Технички параметри

  ПЕТ, APET ПММА, компјутер
  Главната Екструдер завртка Диа 120mm 130mm 75mm (двојни завртка) 120 130
  Главната Екструдер завртка L / D 33: 1 33: 1 44: 1 36: 1 36: 1
  Главната екструдер диск 160kw 200kw 160kw-250kw 185kw 250kw
  Ко-екструдер завртка Кол. 65mm 75mm 65mm или 75mm 45mm 45mm
  Co-екструдер завртка L / D 33: 1 33: 1 33: 1 30: 1 30: 1
  Ко-екструдер диск 37kw 45kw 37kw или 45kw 22KW 22KW
  лист Дебелина 0.15mm-1.2mm 0.8-8mm 1.5-10mm
  лист ширина 560mm-1500mm 1000-1560mm 1220-2100mm
  Макс. истиснување капацитет 350 килограми / h 500kg / h 350 килограми / h-800kg / h 420kg / h 600kg / h
  моќ инсталација 250kw 320kw 200kw-400 kW 180kw 250kw

  3. ПММА, ПЕТ, компјутер лист производи Карактеристики
  1.Impact отпорни, нескршлива: Сила во износ од калено стакло, плексиглас одбор стотици пати, тешки безбедноста, провалник, панцирни ефект
  2. кружен лак, виткање: Добра обработливост, пластичност, свиткана во засводен, полукружна модел во согласност со реалните потреби на градилиштето
  3. лесен материјал, лесен за носење: половина од тежината на стаклото, провинција на ракување и инсталација, изградба лесно да управуваат.
  4. отпорност на елементи, осветлување предности: долгорочна анти-УВ, Особено добри светлосни ефекти, намалување на износот на трошоците за енергија
  5. Ултра-транспарентен, супер-изолациски: Транспарентноста е речиси како стакло, само-гаснење, најдобар осветлување и огноотпорен материјал

  Примена на производот

  * Листови ПЕТ се користат главно за термоформоване машина или шприц машина за производство на пакети кутија и контејнери за храна, млеко, лекови, месо, козметика, итн

  * ПММА лист е широко се користи во транспарентни и Рекламирање градежни материјали: градина, место за рекреација, декорација на урбанистички; транспарентен сад на воздухопловството, шофершајбната во павилјон на коридор; Внатрешни и надворешни украси на комерцијална зграда, завесата ѕид на модерната предниот дел на мотоцикл, авион, воз, пароброд, подморницата, армијата и политики штит, телефонска говорница, рекламирање патоказ, реклама на куќи светилка, автострада и надземни начин на поделба на градот заштитен екран.

  1-150HG51024Y71-150HG51029E01-150HG510139471-150HG51019442


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !