ПП шупливи Мрежа одбор производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  ПП шупливи Мрежа одбор производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  ПП шупливи Мрежа одбор производствена линија

  1. За машина ПП шупливи Мрежа одбор:

  Оваа производна линија се користи за производство на ПП шупливи мрежа лист линија. PP готовиот лист ширина 1220-2100mm, дебелина: 2-14mm.

  Главните машини за производство на линија:

  Екструдер: специјален тип на одводното дизајн, напредни Саладин систем за контрола на температурата за да се обезбеди дека пластичните звук и стабилност висок принос во пластика истиснување.

  Екран менувач: опционални хидраулична брза менувач уред, така што процесот на менување на мрежата брзо и ефикасно; дуплекс и специјални запечатување структура, и да се обезбеди стабилност на мрежни уреди.

  Мувла: мувла направени од висок квалитет од легура на челик со висока активност на уредот за пригушување, па дистрибуција на материјал проток на притисокот коцката е подеднакво; горните и долните усни умре е на диференцијални регулатива, обезбедува униформа дебелина од врвот до дното.

  Вакуум формирање држач: формирање на систем со брза размена на топлина системот за ладење, како и со вакуум систем, ефективна нестабилни, секвенцијална дистрибуција за да се гарантира точност на обликот на лист половина.
  Вакуум систем се состои од два независни под-структура, секој потсистем опремени со фиксен број на три јамка вакуум линии, секој носи фиксна циклус и на вакуум систем-уред и вакуум систем дисплеј, со што на површината на унифицирани вакуум плоча и стабилно .

  2. Главните технички параметри.

  Модел на екструдер PP SJ-100/35 PP SJ-120/35 -SJ150 / 35
  Моќта на главниот мотор 75kW 110-132KW
  ширина на производот 1300-1600mm 1600-2600mm
  дебелина на производот 2-10mm 2-10mm

  3. Примена на ПП шупливи Мрежа одбори

  * ПП шупливи мрежа одбор можат да бидат обработени во случај на промет, пакување случај, clapboard, поставата одбор, придружен одбор и палети, итн, поради своите предности на мала тежина, висока издржливост, влага, животната средина и секундарна преработка. Таа е широко се користат во таквите области како електрони, електрични апарати за домаќинство, пакување, машини, поштенски, храна, лекови, пестициди и реклама декорација, итн


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !