PPR, PE, PP еден слој или мулти-слој ко-истиснување цевки производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  PPR, PE, PP еден слој или мулти-слој ко-истиснување цевки производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  PPR, PE, PP еден слој или мулти-слој ко-истиснување цевки производствена линија
  1. About PP, PE, PPR Single Layer and Multi-layer Pipes:

  Во зградата, топлина и вода речиси користат PPR цевки. Оваа цевка може да се инсталира лесно, ниска цена и зелена, со мала тежина, безбедна и чиста, отпорност на топлина, корумпирани, освен топлина и долго користење.

  2. За машина:

  * Екструдер е контролирана од страна на Саладин или температура контролер за да стигнат до прецизни и точни температура контрола, кој високо ја гарантира капацитет пластифицирање; Посебно дизајниран завртка обезбедува висока ефикасност и висока моќност; На висока цврстина и ниска наклон брзини бучава прави сигурни сигурен и стабилен перформанси истиснување и долг живот;

  * Дистрибутер на Die глава за ПП, PPR, ПЕ цевки е дизајниран во спирала стил или стил кошница. Големите тече простор обезбедува доволно време живее на материјалот; цевки произведени се од мал внатрешен стрес и мазна површина; дизајнот на мувла е на висок степен на флексибилност, тоа е можност да се лиење на сите видови на PP, PE, PPR цевки (две-слој, три-слој или четири-слој).
  Цевка производствена линија мулти-слој е ново развиен машина на нашата компанија, да ги преземе цевка производствена линија 3-слој на пример, внатрешните и надворешните слоеви користат новиот материјал, а средниот слој користи рециклирана пластика + стакло влакна материјал, овој дизајн, високо се зголемува сила и цврстина на цевки, во исто време намалување на трошоци на производство.

  3. Технички параметри:

  Цевка машина модел SJG315 SJG-450 SJG-630 SJG-800 SJG-1200
  Дијаметар на цевка mm 90-315MM 110-450 250-630 400-800 630-1200
  Тип на цевката А АБА А ABC А АБА А АБА А АБА
  екструдер SJ100 SJ90 / 75 SJ120 SJ100 / 75 SJ120 SJ120 / 90 SJ150 SJ120 / 100 SJ165 SJ150 / 120
  Капацитет kg / h 200-400 250-450 250-450 300-500 300-500 400-600 600-1000 600-1100 600-1200 800-1300
  Инсталирана моќност KW 200 250 250 300 300 350 400 450 500 600


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !