PVC и WPC Кора Foamed одбор производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  PVC и WPC Кора Foamed одбор производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1. Карактеристики и предности на ПВЦ, WPC Кора Foamed одбори:

  ПВЦ и PVC дрво композитни кора foamed одбор (зграда одбор, WPC плоча) истиснување линија, е нашата компанија нови производи според потребите на пазарот, тоа би можело да се намалат трошоците, рециклирање на материјалот и намалување на загадувањето. Одборот WPC користи ПВЦ, отпадното дрво или земјоделски растенија, CaCO3 и други адитиви како главен материјал, одбори се нови производи за кои може да се одржи на челик и бамбус плоча.

  На производи се одликува еколошки, корозија отпор, влага-доказ, молец доказ, отпорност на нарушување, и може да се обработуваат под исти услови обработка, како производи од дрво, ниска цена, со мала тежина, и може да се рециклира повеќе од 30 пати, па затоа тие имаат широка и популарни апликации во иднина .. шумата отпад и пластични може да се рециклира за производство на WPC одбори, кој не е само добро за животната средина, но, исто така, "се претвори во потроши богатство".

  2. ПВЦ и WPC кора foamed одбори за аплицирање:

  PVC и WPC кора foamed одбори, исто така широко се користи како градежен одбор, одборот алатки, мебел, калап за блок, пакување, кутија за рециклирање, реклама плоча, покажуваат плоча, бизнис плоча, покрив, брод профил, итн овој производ спецификации како што се времето отпор , отпорност микроб, кородираат, облачно, мравка, оган, избраните, црви, глувци, ултравиолетови зраци, итн, исто така, може да се задржи на температурата, го користат долго време.

  3. Машина Карактеристики:

  Оваа производна линија донесува посебно дизајниран SJZ80 конусна двојни завртка екструдер, користи DC регулатор на брзината, увезени светски познатиот бренд температура контролер, има предности на голем брзина регулирање на обемот, прецизна контрола на температурата, лесна и сигурна работа. Помошните единици се состои од вакуум foamed застане, дестинации-оф, машина и полнач, итн сечење Тој е опремен со голем присилна уред за ладење за да се обезбеди добра Foamed резултат. Видот гасеница дестинации-оф донесува прецизирани намалување и фреквенциски инвертор, има разумни структура; големи влечни сили и стабилни релации надвор. машина за сечење, има карактеристики на сигурен и прецизна работа, точни сечење, итн полнач е задоволувал со подвижна количка и посебно дизајниран штит за заштита гума, има предности на штета бесплатно на производот, лесен и удобен операција, итн помошни единици се способни да се користи за контрола на Саладин, кој е стабилен и сигурен.

  4. Главните технички параметри

  модел SJSZ80 / 156 SJSZ92 / 188 SJSZ80 / 156, SJ65 / 132 SJP92 / 32
  ширина на производот mm 1220 1600 1600-2050 2050
  дебелина на производот mm 3-20 5-30 3-20 3-20
  Макс. истиснување капацитет kg / h 350 500 600 450
  Моќта на екструдер KW 75 110 120 75

  Забелешка: Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !