PVC профил и PP, PE PVC WPC Профил производствена линија - Кина Кингдао Xinquan пластика

  PVC профил и PP, PE PVC WPC Профил производствена линија


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  PVC профил и PP, PE PVC WPC Профил производствена линија:
  1. WPC профил машина Instruction:

  Линијата донесува посебно дизајниран за барел и завртка, мувла и работат занаети за производство на дрво композитни пластични производи, поедноставени на WPC производи. Екструдер е од два чекори мешање на истиснување или направи дрво и пластика во пелети, а потоа се користи екструдер да ги обработуваат; моќ и простор за заштеда, со висок капацитет, стабилни екструдирање печат; пред-греење подигнувачот е инсталиран на врвот на екструдер, тоа може да се исцрпи влажна останува во сила на дрво за да бидете сигурни дека на екструдирање дел од екструдер е полна, и гарантира подобар резултат пластифицирање. оптимално дизајниран шраф на мала сила на смолкнување, што не прави лесен за сечење на дрво влакна и го прави живее времето на материјал во внатрешноста на екструдер дури. Цевката и завртка донесува bimetallic третман, анти-носат и анти-корозија, прошири на услугата живот.

  Оваа производна линија е погодна за производство на PP, PE, PVC + дрво композитни производи, производите WPC се силни и издржливи, и двете имаат предности на пластични и производи од дрво, во исто време, тие ги надминува недостатоците на пластични производи за кои е лесно доби деформирани, и производи од дрво може лесно да се корозија, оштетени од црви, краток животен век, итн Тие јавно се користат како пакување случај и дрво-полимер лента; тротоарите панел, надворешна и внатрешна декорација, штица тротоарите, павилјон и столче во парк, итн износот на дрво моќ или влакна може да достигне до 50-70%.

  2. Главните технички параметри:

  модел XQ180 XQ240 XQ300
  Макс. ширина на профилот (mm) 180 240 300
  Јачина на помошни машини (kW) 18,7 27,5 33,1
  Ладење на потрошувачката на вода (m3 / h) 5 7 7
  Компримиран воздух (MPa) 0,6 0,6 0,6


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !