PMMA, PC, PET Sheet / Board Linja Prodhimi - China Qingdao Xinquan Plastic

  PMMA, PC, PET Sheet / Bordi Linja Prodhimi


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Qingdao
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  PET, PMMA Sheet / Bordi Linja Prodhimi

  1. Machine Udhëzim i PET, PMMA Sheet Prodhimi Line:

  PET Linja Prodhimi transparente fletë është projektuar posaçërisht për APET, PET vetme apo multi-layer fletë, ajo mund të prodhojë fletë PS, PP, PE kur pas ndryshimit të disa pjesë të afërm, kjo është një linjë e multi-funksionale të prodhimit.

  PMMA fletë transparente linja është e specializuar në prodhimin e fletë PMMA ngurta dhe fletë embossed. Trashësia e produkteve ndryshojnë nga 0.8-10mm, dhe max gjerësi deri në 2100mm.

  2. Parametrat teknike

  PET, APET PMMA, PC
  Main Extruder vidë Dia 120mm 130mm 75mm (dyshe vidë) 120 130
  Main Extruder vidë L / D 33: 1 33: 1 44: 1 36: 1 36: 1
  makinë Main Extruder 160kw 200kW 160kw-250 KW 185kw 250 KW
  Co-extruder vidë Dia. 65mm 75mm 65mm ose 75mm 45mm 45mm
  Co-extruder vidë L / D 33: 1 33: 1 33: 1 30: 1 30: 1
  Co-extruder makinë 37kw 45kw 37kw ose 45kw 22KW 22KW
  Sheet Trashësia 0.15mm-1.2mm 0.8-8mm 1.5-10mm
  Sheet Gjerësia 560mm-1500mm 1000-1560mm 1220-2100mm
  Max. Kapaciteti nxjerrje 350 kg / h 500kg / h 350 kg / h-800kg / h 420kg / h 600kg / h
  fuqia instalimi 250 KW 320kw 200kW-400kW 180KW 250 KW

  3. PMMA, PET, PC Sheet Products Features
  1.Impact-rezistente, të pathyeshme: Forca më të madhe se shkon xhami, bordi akrilik qindra herë, siguria e vështirë, hajdut, plumb-provë efekt
  2. harku rrethore, lakimi: punueshmeri e mire, plasticitet, vendosur në një harkuar, model gjysmërrethor në bazë të nevojave aktuale të kantieri
  3. material lehta, të lehtë për të kryer: gjysmë peshën e qelqit, Provinca në trajtimin dhe instaluar, ndërtimin e lehtë për të menaxhuar.
  4. rezistenca ndaj elementeve, avantazhet e ndriçimit: afatgjatë UV anti, efektet e veçanërisht i mirë ndriçimit, të zvogëlojë sasinë e kostos së energjisë
  5. Ultra-transparent, super-izolues: Transparenca është pothuajse si qelq, vetë-shuarjes, ndriçimi më të mirë dhe material fireproof

  produkt Aplikimi

  * Fletët PET janë përdorur kryesisht për makinë thermoforming apo derdhur makine injeksion për të prodhuar pako kuti dhe kontenierë për ushqim, qumësht, ilaçe, mish, kozmetike, etj

  * Fletë PMMA është përdorur gjerësisht në të dy transparent dhe materialet e reklamimit të ndërtimit: kopsht, vendi rekreative, stolisje një ndërtesë urban; enë transparente e aviacionit, xhamash në pavionin korridorit; Stolitë brendshëm dhe të jashtëm në ndërtesë komerciale, mur perde e para moderne të motor, avioni, treni, avullore, nëndetëse, ushtria dhe politikat mburojë, kabinë telefonike, shtyllë drejtuese reklamat, reklama e shtëpive llambë, autostradë dhe mënyra lart e qytetit ndarje ekran mbrojtës.

  1-150HG51024Y71-150HG51029E01-150HG510139471-150HG51019442


 • I mëparshëm:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !